O karbóne

Karbón. Extrémne ľahký a extrémne odolný materiál. Nahradzuje oceľ tam, kde je potrebná nízka hmotnosť. Karbón - ľahký ako plast, pevný ako oceľ. Je nemagnetický, chemicky odolný, tepelne izolačný a veľmi ľahký, tuhý a pevný. Leštený karbón vytvára na svetle zaujímavý 3D efekt a mení svoj vzhľad podľa uhla dopadajúceho svetla. Presne toto môžeš vidieť v našich produktoch! Originálny karbón - žiadne imitácie.

- veľmi pevný
- veľmi ľahký
- moderný hi-tech vzhľad
- nová generácia luxusného materiálu


Karbón sa používa pri superšportových, luxusných a závodných autách (napr. Ferrari, Lamborghini, Formule 1 atď.). Používa sa taktiež v kozmonautike, letectve, na výrobu špičkového športového vybavenia, výrobu jachiet a pod. Ľudia sa často pýtajú, čo je to vlastne ten karbón a prečo sa využíva hlavne v automobilizme a letectve. Karbón (uhlíkové vlákno) je supersilná tkanina, ktorá se používa tam, kde je potrebná vysoká pevnosť a nízka hmotnosť a prípadne hi-tech moderný vzhľad. Okrem priemyslových aplikácií sa kvôli zaujímavému designu využíva aj pri výrobe šperkov a doplnkov luxusných značiek. Na karbóne je naozaj veľmi zaujímavý pomer pevnosť-hmotnosť. Karbón je pevnejší než oceľ, ale ľahký ako plast. Najlepší karbón je dokonca 5x pevnejší, než oceľ. Práve preto, že je karbón takýto ľahký, využíva sa pri výrobe áut, lietadiel alebo lodí. Nízka hmotnosť zvyšuje rýchlosť a znižuje spotrebu paliva. Karbón má aj ďalšie super vlastnosti. Je nemagnetický, chemicky odolný, tepelne izolačný, odoláva korózii, je odolný proti vlhkosti aj teplu a jeho super vzhľad a 3D efekt uhlíkových vlákien Ti dodajú pocit nadčasového luxusu.

karbon

Typy karbónu
Karbón sa delí na veľa typov podľa jeho vzhľadu alebo vlastností. Pretože naše karbónové doplnky neobsahujú funkčné časti, ide nám teda hlavne o perfektný vzhľad a design. Pre naše lifestylové doplnky používame rovnaké typy karbónu, ktoré sa používajú pri superšportových vozidlách. typy_karbonu

Jedinečné vlastnosti karbónu sú založené na jeho unikátnej mikroskopickej štruktúre. Je zložená z atómov uhlíku, ktoré sú viazané do dlhých vlákien a zapletávané do snopcov. Tie sú potom utkané do pružnej látky, ktorá môže mať rôznu štruktúru a tvary podľa požadovaných vlastností. Pre predstavu, jedno uhlíkové vlákno je hrubé 0,005-0,010 mm, teda menej, než ľudský vlas. 

  • 1/1 Plain carbon - označuje typ tkania "plátno", ktoré sa vyznačuje typickou šachovnicovou štruktúrou (štvorce)
  • 2/2 Twill carbon - označuje typ tkania "keper", ktoré sa vyznačuje obdĺžnikovou štruktúrou
  • Forged carbon fiber - ide o špeciálny typ karbónu, kde sú vlákna umiestnené celkom náhodne a ako prvá tento typ začala používať automobilka Lamborghini

Pri označení typu karbónu sa môžete stretnúť ešte s označením počtu vlákien v snopci v tisíckach (1K, 2K, 3K atď.). Napríklad v karbóne typu 1/1 Plain 3K označenie 3K udáva, že v jednom snopci (štvorčeku) je 3000 (!) jednotlivých uhlíkových vlákien. 

Všetky tieto skvelé vlastnosti, odolnosť a luxusný vzhľad karbónových vlákien, robia karbónové šperky a doplnky exkluzívnou záležitosťou pre každú príležitosť.

Je to luxus, ktorý si nemôžeš nechať ujsť!


zdroj fotiek: 
aviationtrader.com; conquestcarbon.com; Maxim.com; motofilm.pl; wallpaperbetter.com; westcoastcarbonfiber.com; agency-power.com;